skip navigation

Boys Basketball Sectional 1st Round Scores

By Eric Dutkiewicz, 02/26/19, 3:15PM EST

Share

Class 4A

4A Elkhart Central Sectional 4 | 1st Round Final
Warsaw 65
Elkhart Memorial 50
🎧WRSW 1480/99.7 🎧WTRC
🎧WAOR

4A DeKalb Sectional 5 | 1st Round Final
Northrop 41
Carroll 31
📹Summit City Sports
4A DeKalb Sectional 5 | 1st Round Final
Snider 46
Bishop Dwenger 59
📹Summit City Sports 🎧Redeemer Radio 106.3
4A DeKalb Sectional 5 | 1st Round Final
East Noble 74
North Side 32
📹Summit City Sports 🎧WAWK

4A Wayne Sectional 6 | 1st Round Final
Homestead 34
Huntington North 48
HOM: 1st sectional game loss since 2013; opening round loss since 2011
📹Summit City Sports 🎧ESPN Radio 1380/100.9
🎧The Edge 91.9 🎧WCYT
4A Wayne Sectional 6 | 1st Round Final
Muncie Central 58
Columbia City 42
🎧WJHS
4A Wayne Sectional 6 | 1st Round Final
Jay County 42
Wayne 50
📹Summit City Sports 🎧WPGW

Class 3A

3A Wawasee Sectional 21 | 1st Round Final
NorthWood 53
Fairfield 33
📹CPG-TV 🎧WRSW 107.3FM
📹BroadcastSports.net 🎧WCMR
🎧93.7 The Mix 🎧ElkhartCountySports.com
3A Wawasee Sectional 21 | 1st Round Final
Lakeland 47
West Noble 58
📹CPG-TV 🎧93.7 FM The Mix

3A Garrett Sectional 22 | 1st Round Final
Concordia 39
Angola 43
📹Summit City Sports 🎧WLKI 100.3 FM
📹Hometown Media

SUMMIT CITY SPORTS

HOMETOWN MEDIA


3A Garrett Sectional 22 | 1st Round Final
New Haven 54
Leo 40
📹Summit City Sports 🎧WHNH 101.3

3A Bellmont Sectional 23 | 1st Round Final
Mississinewa 40
Norwell 60
📹TribeTV 🎧WZBD
🎧WBAT
3A Bellmont Sectional 23 | 1st Round Final
Bishop Luers 55
Heritage 61
📹Summit City Sports 🎧Redeemer Radio 106.3

Class 2A

2A Westview Sectional 35 | 1st Round Final
Central Noble 47
Westview 60
📹LaGwana Media 🎧WAWK
🎧WTHD
2A Westview Sectional 35 | 1st Round Final
Prairie Heights 61
Bremen 43

2A Eastside Sectional 36 | 1st Round Final
Eastside 54
Canterbury 48
🎧WFGA
2A Eastside Sectional 36 | 1st Round Final
South Adams 47
Churubusco 58
📹Witness Media 🎧WZBD

2A Oak Hill Sectional 37 | 1st Round Final
Rochester 33
Manchester 53
📹RTCtv4 🎧WJOT
🎧WROI
2A Oak Hill Sectional 37 | 1st Round Final
Wabash 86
North Miami 35
📹RTCtv4 🎧WJOT

Class 1A

1A Fremont Sectional 52 | 1st Round Final
Smith Academy For Excellence 55
Fremont 68
1A Fremont Sectional 52 | 1st Round Final
Lakewood Park Christian 69
Hamilton 72
1A Fremont Sectional 52 | 1st Round Final
Blackhawk Christian 94
Lakeland Christian Academy 30
🎧FOX Sports 1250AM The Ticket

1A Tri-Central Sectional 54 | 1st Round Final
Lafayette Central Catholic 77
Southwood 42

1A Wes-Del Sectional 55 | 1st Round Final
Anderson Prep Academy 50
Southern Wells 74
🎧WHBU