skip navigation

IHSAA Softball Sectional Draw

By Eric Dutkiewicz, 04/29/19, 4:30PM EDT

Share

4A Warsaw Sectional 4
G1: Warsaw Community vs. Elkhart Central.
G2: Goshen vs. Concord.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: Northridge vs. Elkhart Memorial.
Championship: G3 winner vs. G4 winner.
4A Carroll Sectional 5
G1: Northrop vs. DeKalb.
G2: Snider vs. East Noble.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: Carroll vs. Leo.
Championship: G3 winner vs. G4 winner.
4A Homestead Sectional 6
G1: North Side vs. South Side.
G2: Huntington North vs. Homestead.
G3: Wayne vs. G1 winner.
Championship: G2 winner vs. G3 winner.
3A Lakeland Sectional 21
G1: Tippecanoe Valley vs. West Noble.
G2: Lakeland vs. Wawasee.
G3: Fairfield vs. G1 winner.
Championship: G2 winner vs. G3 winner.
3A Garrett Sectional 22
G1: Garrett vs. Bishop Dwenger.
G2: Angola vs. New Haven.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: Bishop Luers vs. Concordia Lutheran.
Championship: G3 winner vs. G4 winner.
3A Mississinewa Sectional 23
G1: Mississinewa vs. Heritage.
G2: Marion vs. Bellmont.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: Norwell vs. Columbia City.
Championship: G3 winner vs. G4 winner.
2A Westview Sectional 35
G1: Central Noble vs. LaVille.
G2: Eastside vs. Westview.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: Prairie Heights vs. Bremen.
Championship: G3 winner vs. G4 winner.
2A Churubusco Sectional 36
G1: Bluffton vs. Churubusco.
G2: Adams Central vs. Woodlan.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: South Adams vs. Canterbury.
Championship: G3 winner vs. G4 winner.
2A Oak Hill Sectional 37
G1: Lewis Cass vs. Rochester Community.
G2: Whitko vs. Manchester.
G3: G1 winner vs. G2 winner.
G4: Wabash vs. Oak Hill.
Championship: G3 winner vs. G4 winner
1A North Miami Sectional 50
50. North Miami (7)
G1: Northfield vs. Southwood.
G2: North Miami vs. Caston.
G3: North White vs. Pioneer.
G4: South Newton vs. G1 winner.
G5: G2 winner vs. G3 winner.
Championship: G4 winner vs. G5 winner.
1A Fremont Sectional 52
G1: Fremont vs. Bethany Christian.
G2: Elkhart Christian vs. Lakewood Park Christian.
Championship: G1 winner vs. G2 winner.
1A Anderson Liberty Christian Sectional 55
G1: Muncie Cowan vs. Anderson Preparatory.
G2: Anderson Liberty Christian vs. Southern Wells.
G3: Tri‐Central vs. Wes‐Del.
G4: Daleville vs. G1 winner.
G5: G2 winner vs. G3 winner.
Championship: G4 winner vs. G5 winner.